Relay: solid state; SPST; Icntrl max: 0.9mA; 150mA; max.350VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LH1500AAB
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: LH1500AAB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST; Icntrl max: 0.9mA; 150mA; max.350VAC
| Case | SMD6 |
| Max. operating current | 140mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 22Ω |
| Insulation voltage | 5.3kV |
| Switched voltage | ≤ 350V |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |