MOSFET Relay, 350 V, 150 mA, 25 ohm, SPST-NC
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
LH1501BAB
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: LH1501BAB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele MOSFET Relay, 350 V, 150 mA, 25 ohm, SPST-NC
| Mounting | SMT |
| Case | SMD6 |
| Max. operating current | 150mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| On-state resistance | 20Ω |
| Insulation voltage | 3.75kV |
| Switched voltage | ≤ 350V |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2ms |
| Release time | 1ms |
| Control current max. | 50mA |