Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 2.5A; max.1kVDC; max.1kVAC; 100W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LI05-1A85
Tootja: MEDER
Tootja tootekood: LI05-1A85
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: reed; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; 2.5A; max.1kVDC; max.1kVAC; 100W
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Terminal pitch | 5.08mm |
| Body dimensions | 30x10x10.4mm |
| Breakdown voltage | 4.2kV |
| Switched voltage | ≤ 1kV AC, ≤ 1kV DC |
| Min. insulation resistance | 1TΩ |
| Switching capacity | 100W |
| Coil resistance | 200Ω |
| Rated coil voltage | 5V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Contact resistance | 150mΩ |
| Contact current max. | 2.5A |
| Type of relay | reed |
| Coil power consumption | 125mW |
| Operate time | 1ms |
| Release time | 100µs |