Controller; MT2502A; Usup: 5VDC; PWM: 2; No.of in./out: 16; 108x75mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LINKIT ONE
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: LINKIT ONE
Spetsifikatsioon tootele Controller; MT2502A; Usup: 5VDC; PWM: 2; No.of in./out: 16; 108x75mm
| Supply voltage | 5V DC |
| Number of inputs/outputs | 16 |
| Operating voltage | 3.3V DC |
| Connector | goldpin, micro USB |
| Interface | Bluetooth, I2C, PWM, SPI, UART, WiFi |
| Series | ONE |
| Microcontroller | MT2502A |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 108x75mm |
| Number of PWM channels | 2 |
| Number of analog inputs | 3 |