Controller; ATMEGA32U4,MT7688AN; Usup: 5VDC; PWM: 8; 60.8x26mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LINKIT SMART 7688 DUO
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: LINKIT SMART 7688 DUO
Spetsifikatsioon tootele Controller; ATMEGA32U4,MT7688AN; Usup: 5VDC; PWM: 8; 60.8x26mm
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating voltage | 3.3V DC |
| Connector | goldpin, micro USB |
| Interface | Ethernet, GPIO, I2C, PWM, SPI, UART, WiFi |
| Series | Smart |
| Microcontroller | ATMEGA32U4, MT7688AN |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Board dimensions | 60.8x26mm |
| Number of PWM channels | 8 |