Triac; 400V; 8A; 10mA; high temperature,sensitive gate; reel
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LJ4008D8RP
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: LJ4008D8RP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Triac; 400V; 8A; 10mA; high temperature,sensitive gate; reel
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Max. load current | 8A |
| Gate current | 20mA |
| Features of semiconductor devices | sensitive gate |
| Max. forward impulse current | 70A |