Limit switch; metal roller Ø12,7mm; NO + NC; 5A; max.250VAC; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LK-112
Tootja: SPAMEL
Tootja tootekood: LK\112
Spetsifikatsioon tootele Limit switch; metal roller Ø12,7mm; NO + NC; 5A; max.250VAC; IP65
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Switches features | snap action contacts |
| Body material | aluminium, plastic |
| Body dimensions | 29x64x26.9mm |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC |
| Output configuration | NO + NC |
| Type of sensor | limit switch |
| Number of mounting holes | 2 |
| DC contacts rating @R | 200mA / 250V DC |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Kind of actuator | metal roller Ø12,7mm |