Indicator: LED; recessed; 12÷24VDC; 12÷24VAC; Cutout: Ø13mm; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LKS12-24-R
Tootja: ELPROD
Tootja tootekood: LKS12-24-R
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; recessed; 12÷24VDC; 12÷24VAC; Cutout: Ø13mm; IP20
| Operating voltage | 12...24V AC, 12...24V DC |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | cables |
| Body material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø13mm |
| Body colour | black |
| LED diameter | 10mm |
| Kind of indicator | recessed |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red |