LED; oval; 5.2x3.8mm; blue; 460÷780mcd; 110/40°; Front: convex; 20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LL-544BD2I-B4-2B-T
Tootja: LUCKYLIGHT
Tootja tootekood: LL-544BD2I-B4-2B-T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; oval; 5.2x3.8mm; blue; 460÷780mcd; 110/40°; Front: convex; 20mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.6...3.6V DC |
| Dimensions | 5.2x3.8mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 460...780mcd |
| LED colour | blue |
| Wavelength | 470nm |
| LED lens | blue, diffused |
| Front | convex |
| Shape | oval |
| LEDs' features | without flange |
| LED current | 20mA |
| Vertical/horizontal viewing angle | 110/40° |