LED; square; 5x5mm; yellow; 7÷15mcd; 146°; Front: flat; 20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LL-553YD1E-2Y
Tootja: LUCKYLIGHT
Tootja tootekood: LL-553YD1E-2Y
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED; square; 5x5mm; yellow; 7÷15mcd; 146°; Front: flat; 20mA
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.1...2.8V DC |
| Dimensions | 5x5mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 7...15mcd |
| LED colour | yellow |
| Wavelength | 589nm |
| LED lens | diffused, yellow |
| Front | flat |
| Shape | square |
| LED current | 20mA |