Diode: rectifying; SMD; 800V; 1A; Package: reel,tape; MELF; Ifsm: 30A
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
LL4006
Tootja: YANGJIE TECHNOLOGY
Tootja tootekood: LL4006
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 800V; 1A; Package: reel,tape; MELF; Ifsm: 30A
| Mounting | SMD |
| Case | MELF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.2V |
| Type of diode | rectifying |