Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LL4148 L0G
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: LL4148 L0G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. load current | 450mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 4pF |