Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LL4151-GS18
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: LL4151-GS18
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF, SOD80 |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Max. load current | 300mA |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50nA |
| Capacitance | 2pF |