Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LL5819 L0G
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: LL5819 L0G
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 900mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |