IC: PMIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM1501AGR-ADJ
Tootja: TAEJIN TECHNOLOGY
Tootja tootekood: LM1501AGR-ADJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 150kHz |
| Input voltage | 5.2...40V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |