Audio amplifier; Pout: 25W; 16÷60VDC; 1; Amp.class: AB; TO220-NEB5E
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM1875T/LF02
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM1875T/LF02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 25W; 16÷60VDC; 1; Amp.class: AB; TO220-NEB5E
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 16...60V DC |
| Case | TO220-NEB5E |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 8Ω |
| Quantity in package | 45 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 25W |
| DC supplying current | 70mA |