IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM201ADT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM201ADT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 20nA |