Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.3 MHz, 0.4 V/µs, 3V to 30V, ± 1.5V to ± 15V, QFN-EP, 16 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM224QT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM224QT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.3 MHz, 0.4 V/µs, 3V to 30V, ± 1.5V to ± 15V, QFN-EP, 16 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 40nA |
| Max operating temperature | 105°C |