Integrated circuit: current source; SO8; -25÷100°C; 1÷40V; ±3%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM234DT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM234DT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: current source; SO8; -25÷100°C; 1÷40V; ±3%
| Output current | 10mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | current source |
| Operating voltage | 1...40V |
| Operating temperature | -25...100°C |
| Tolerance | ±3% |
| Kind of package | reel, tape |