PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷42V; Uout: 1.25÷42V; VSSOP8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM25085MME/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM25085MME/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷42V; Uout: 1.25÷42V; VSSOP8; buck
| Mounting | SMD |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 250 |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 4.5...42V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |