IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM25101AMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM25101AMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | -3...3A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 9...14V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | integrated bootstrap functionality, UVLO (Under Voltage Lock Out) for both high-side and low-side outputs |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, MOSFET gate driver |