PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 3.3V; DIP8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2574N-3.3/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2574N-3.3/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 3.3V; DIP8; buck
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 40 |
| Frequency | 42...63kHz |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |