PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.75÷40V; Uout: 3.3V; TO220-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2575T-3.3G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: LM2575T-3.3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.75÷40V; Uout: 3.3V; TO220-5; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 42...63kHz |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.75...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |