PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷40V; Uout: 0÷60V; TO220-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2577T-ADJ/LF03
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2577T-ADJ/LF03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷40V; Uout: 0÷60V; TO220-5
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-NDH5D |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 42...63kHz |
| Output voltage | 0...60V DC |
| Input voltage | 3.5...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |