IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷40VDC; Uout: 1.23÷15VDC; 3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2577T-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2577T-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.5÷40VDC; Uout: 1.23÷15VDC; 3A
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 42...63kHz |
| Input voltage | 3.5...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |