IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40VDC; Uout: 1.23÷60VDC; 4A; Ch: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2586T-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2586T-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40VDC; Uout: 1.23÷60VDC; 4A; Ch: 1
| Output current | 4A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, forward |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 75...125kHz |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |