PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 5V; TO220-5; boost,flyback
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2587T-5.0/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2587T-5.0/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 5V; TO220-5; boost,flyback
| Output current | 5A |
| Mounting | THT |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 100kHz |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |