IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM258WDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM258WDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 7mV |
| Input offset current | 40nA |