PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 1.2÷57V; TO263-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2592HVS-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2592HVS-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 1.2÷57V; TO263-5; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 150kHz |
| Input voltage | 4.5...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |