PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 3.3V; SO8; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2594HVM-3.3/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2594HVM-3.3/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷60V; Uout: 3.3V; SO8; buck
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 95 |
| Frequency | 110...173kHz |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.5...60V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |