PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷40V; Uout: 1.2÷37V; D2PAK-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2596DSADJG
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: LM2596DSADJG
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 4.5÷40V; Uout: 1.2÷37V; D2PAK-5; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 150kHz |
| Input voltage | 4.5...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |