IC: PMIC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2596HVGR-3.3
Tootja: TAEJIN TECHNOLOGY
Tootja tootekood: LM2596HVGR-3.3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 150kHz |
| Output voltage | 3.3V |
| Input voltage | 5.5...60V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |