PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷40V; Uout: 1.2÷37V; TO263-7; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2676S-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2676S-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 8÷40V; Uout: 1.2÷37V; TO263-7; buck
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 45 |
| Frequency | 260kHz |
| Output voltage | 1.23...37V |
| Input voltage | 8...40V, 8...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |