PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷14V; Uout: 28V; SOT23-5; boost
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM27313XMF/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM27313XMF/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷14V; Uout: 28V; SOT23-5; boost
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 1.6MHz |
| Output voltage | 28V DC |
| Input voltage | 2.7...14V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |