PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷20V; Uout: 0.8÷18V; TSOT23-6; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2734YMK/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2734YMK/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷20V; Uout: 0.8÷18V; TSOT23-6; buck
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 550kHz |
| Input voltage | 3...20V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |