PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.2÷16V; Uout: 0.6÷13.5V; TSSOP14; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2743MTC/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2743MTC/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.2÷16V; Uout: 0.6÷13.5V; TSSOP14; buck
| Output current | 20A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Input voltage | 2.2...16V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |