IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.85÷5.5V; Uout: 3.3V; HTSSOP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2852XMXA-3.3/NOPB-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2852XMXA-3.3/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.85÷5.5V; Uout: 3.3V; HTSSOP14
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP14 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1.5MHz |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 2.85...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |