Operational amplifier; 700kHz; 3÷36V; Channels: 2; MSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2904AM8-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: LM2904AM8-13
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 700kHz; 3÷36V; Channels: 2; MSOP8
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Open-loop gain | 100dB |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 1mV |