Operational Amplifier, Differential I/P, 2 Amplifier, 1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 32V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2904DR2G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: LM2904DR2G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, Differential I/P, 2 Amplifier, 1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 32V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 45...200nA |
| Input bias current | 50nA |
| Max operating temperature | 105°C |