Integrated circuit: f/U converter; Channels: 1; 50mA; 6÷28VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM2917N-8/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM2917N-8/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: f/U converter; Channels: 1; 50mA; 6÷28VDC
| Output current | 50mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 6...28V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | f/U converter |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Frequency | 10kHz |
| DC supplying current | 3.8mA |