PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷42V; Uout: 0.6÷7V; HTSSOP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3103MH/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3103MH/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷42V; Uout: 0.6÷7V; HTSSOP16; buck
| Output current | 750mA |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 1MHz |
| Input voltage | 4.5...42V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |