IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM324APT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM324APT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |
| Input offset current | 40nA |