Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.2 MHz, 0.5 V/µs, ± 1.5V to ± 16V, TSSOP, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM324PWR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM324PWR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.2 MHz, 0.5 V/µs, ± 1.5V to ± 16V, TSSOP, 14 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |
| Input offset current | 5nA |