IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM324ZS14G/TR
Tootja: SG Micro Corp
Tootja tootekood: LM324ZS14G/TR
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Quiescent current | 1.4mA |
| Input offset current | 20pA |
| Input bias current | 10pA |