Led Driver, 1 Output, Boost, Constant Current, 2.7V-5.5V in, 1.6MHz switch, 24V/1.5A out, SOT-23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3410XMF/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3410XMF/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Led Driver, 1 Output, Boost, Constant Current, 2.7V-5.5V in, 1.6MHz switch, 24V/1.5A out, SOT-23-5
| Output current | 2.8A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, SEPIC |
| Quantity in package | 1000 |
| Frequency | 1.6MHz |
| Maximum output current | 1.5A |
| Output voltage | 3...24V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |
| Max operating temperature | 125°C |