IC: Supervisor Integrated Circuit; battery charging controller
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3420M5-8.4/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3420M5-8.4/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: Supervisor Integrated Circuit; battery charging controller
| Output current | 15mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Output voltage | 8.4V |
| Kind of integrated circuit | battery charger controller |
| Number of rechargeable batteries | 1-4 x Li-Ion |