IC: driver
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LM3424QMHX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3424QMHX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost, SEPIC |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 2MHz |
| Maximum output current | 5A |
| Kind of integrated circuit | LED driver |