LED Driver, 1 Output, Boost, Buck, Buck-Boost, SEPIC, 4.5 to 75 V in, 2 MHz, 72 V/5 A out, HTSSOP-14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3429MHX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3429MHX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, 1 Output, Boost, Buck, Buck-Boost, SEPIC, 4.5 to 75 V in, 2 MHz, 72 V/5 A out, HTSSOP-14
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 2MHz |
| Maximum output current | 5A |
| Kind of integrated circuit | LED driver |
| Max operating temperature | 125°C |