PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.97÷40V; Uout: 5V; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3478MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3478MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.97÷40V; Uout: 5V; SO8
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost, flyback, SEPIC |
| Quantity in package | 95 |
| Frequency | 100kHz...1MHz |
| Input voltage | 2.97...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |