DC/DC Controller, Boost, Flyback, SEPIC, 2.97 V to 40 V Supply, 100 % Duty Cycle, 1 MHz, VSSOP-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3478MMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3478MMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC/DC Controller, Boost, Flyback, SEPIC, 2.97 V to 40 V Supply, 100 % Duty Cycle, 1 MHz, VSSOP-8
| Mounting | SMD |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Topology | boost, buck-boost, flyback, SEPIC |
| Quantity in package | 3500 |
| Frequency | 100kHz...1MHz |
| Input voltage | 2.97...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 125°C |